انواع سیم بندی آیفون تصویری

انواع سیم بندی آیفون تصویری اجازه دهید قبل از بررسی سیم بندی آیفون های تصویری در برند های مختلف نگاهی به انواع آن بیندازیم. همین طور یک به یک آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. لازم به ذکر است که هر یک از ایفون های تصویری به صورت مجزا و بر اساس برند و کارخانه تولید کننده، نحوه سیم بندی آن ها شرح داده شده است.

یکطرفه بودن صدا در آیفون های تصویری

یکطرفه بودن صدا در آیفون های تصویری یکی از مشکلات جدی در آیفون تصویری زمانی است که صدا یکطرفه شود یعنی یا صدای رفت یا برگشت را نداشته باشیم که برای تقریبا تمام آیفون های تصویری از جمله تابا، الکتروپیک، سیماران، کوماکس، کنوی، سوزوکی، تکنما و… ممکن است این اتفاق رخ دهد که به خاطر موارد زیر است و باید با تعمیرکار تماس بگیرید. این اتفاق ممکن است برای ی

علت نداشتن صدا در آیفون تصویری

علت نداشتن صدا در آیفون تصویری آیفون تصویری وسیله ای مهم و ضروری برای آپارتمان ها می باشد و البته امروزه جزو وسایل ضروری هر ساختمان به شمار می آید که با نصب آیفون تصویری امنیت خانه بیشتر می شود و نگرانی بابت این ندارید که چه کسی زنگ درب را می زند و اینکه آیا مزاحم نباشد و … اما در این بین احتمال خرابی آیفون تصویری به مانند هر وسیله ای وجود دارد که یکی از آنها نداشتن صدا در آیفون تصویری است که به خاطر موارد زیر رخ می دهد که در این مقاله به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت. خراب شدن دهنی مانیتور آیفون تصویری داخل خراب شدن و ایراد از پنل خارجی ایراد در سیمکشی آیفون تصویری

علت گرم نشدن آب پکیج چیست؟

علت گرم نشدن آب پکیج چیست؟ گرم نشدن آب پکیج و ارتباط آن با خرابی فلوسویچ گرم نشدن آب پکیج و خرابی سنسور دما NTC گرم نشدن آب پکیج و خرابی شیر سه طرفه موتوری گرم نشدن آب پکیج و خرابی سوپاپ بای پاس 5 علت دیگر گرم نشدن آب پکیج موارد گفته شده در بالا همه از علل اصلی گرم نشدن آب پکیج هستند که به  طرز کار پکیج و خود دستگاه مربوط بودند،

لرزش و صدا در کابین آسانسور

لرزش و صدا در کابین آسانسور اما این لرزش‌های کابین در اثر چیست؟ عوامل متعددی می‌تواند در ایجاد این لرزش‌ها موثر باشد که بیشتر عوامل متاثر از نحوه نصب و عدم دقت کافی در حین راه‌اندازی دستگاه است. لرزش کابین آسانسور گاهی اوقات شاید به قدری کم باشد که حتی احساس نشود اما در طولانی مدت اثرات سوء خود را خواهد داشت و سبب خرابی دستگاه و کاهش ایمنی در آن می‌شود. از جمله موارد موثر در لرزش یا عدم لرزش کابین آسانسور نحوه نصب ریل آن است که اگر در نصب ریل بی ‌دقتی شود و ریل به درستی نصب نشود امکان لرزش کابین و حتی گیر کردن آسانسور وجود دارد، در واقع اگر فاصله مناسب بین اتصالات ریل‌ ها راهنما رعایت نشود و یا شاقول کاری مناسب برای ریل انجام نشود و سایز ریل به درستی انتخاب نشود امکان لرزش در کابین وجود دارد.

علت گیر کردن آسانسور

علت گیر کردن آسانسور گیر کردن آسانسور علت های مختلفی دارد که بخشی از آن به استفاده نادرست از آسانسور اشاره دارد و بخشی از علت خرابی آسانسور، به عملکرد آسانسور بستگی دارد که با کمی مراقبت مانند استفاده درست و بهینه و سرویس به موقع آن می‌توان از بروز بسیاری مشکلات جلوگیری کرد. اما بطور کلی گیرکردن آسانسور مربوط به جمع شدن سیم‌های فولادی نگهدارنده، ایراد فنی گیربکس و یا ممکن است مربوط به خارج شدن اتاقک آسانسور از ریل باشد، البته دلایل دیگری نیز برای گیر کردن آسانسور وجود دارد اما دلایل عمده گیر کردن آن به این سه مشکل مربوط می‌شوند.

علت سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مدار بسته

علت سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مدار بسته سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مداربسته یکی از چند مشکل تصویر در دوربین مداربسته است که به آن می پردازیم. علت های سیاه و سفید شدن تصویر دوربین مداربسته در این قسمت توضیح داده شده اند. می خواهید بداینید چرا تصویر دوربین مداربسته سیاه و سفید می شود ؟ اینجا بخوانید.

علت پرش تصویر دوربین مدار بسته

علت پرش تصویر دوربین مدار بسته در این قسمت علت پرش تصویر دوربین مداربسته را بخوانید : نوسان ولتاژ وقتی ولتاژ ورودی به دوربین مدار بسته پایین باشد، پرش یا فیلیکر در تصاویر دوربین مدار بسته دیده می‌ شود. قرار گرفتن دوربین مدار بسته در معرض نور مستقیم وقتی دوربین دررمعرض نور مستقیم قرار بگیرد و یا نور از شطح جسمی براق  مانند پنجره یا شیشه به دوربین بازتاب شود. تصویر دوربین دچار پرش خواهد شد. برای حل این مشکل تنظیمات را طوری انجام دهید که پرش کاهش یابد. فرکانس دوربین و تصویر باید با فرکانس نور هماهنگ باشد. راه دیگر کاهش نور مستقیم و تنظیم روشنایی است.

علت قرمز شدن تصویر دوربین مدار بسته

علت قرمز شدن تصویر دوربین مدار بسته 1- وجود اتصالی در کابل تصویر DVR یا NVR باعث می شود که تصویر دوربین مدار بسته دچار تغییر رنگ شده و گاهی به رنگ قرمز در آید. برای رفع این مشکل کابل را تعویض کنید. 2- به هم ریختن تنظیمات رنگ نمایشگر مانیتور نیز یکی دیگر از دلایل قرمز شدن تصویر دوربین مدار بسته است. برای حل این مشکل تنظیمات را به حالت کارخانه برگردانید 3- به هم ریختن تنظیمات رنگ دستگاه NVR  یا DVR هم از دلایل قرمز شدن تصویر دوربین مدار بسته می باشد.

چرا تصویر دوربین مداربسته تار می شود؟

علت تار شدن تصویر در دوربین مداربسته چرا تصویر دوربین مداربسته تار می شود؟ دلایل تار شدن تصویر در دوربین مداربسته را آورده ایم. افت ولتاژ دوربین مدار بسته هنگامی که ولتاژ ورودی دوربین مدار بسته از حد مجاز 9 ولت کمتر باشد، تصاویر دوربین مدار بسته کیفیت خود را از از دست داده و تار می شوند. برای رفع این مشکل منبع تغذیه دوربین را عوض کنید تا ولتاژ تقویت شود.

تفاوت کولر گازی اینورتر با معمولی چیست؟

تفاوت کولر گازی اینورتر با معمولی چیست؟ برای بررسی تفاوت کولر گازی اینورتر با معمولی نخست باید فاکتورهایی که تفاوت فاحش در این دو دستگاه ایجاد می کند را بشناسید. هر دو نوع کولر در سیستم برودتی و ترمودینامیکی مشابه هستند. فرق اصلی این دو تنها در مدار الکتریکی است. بدین گونه که در سیستم کولرگازی اینورتر ترموستات دیجیتال بوده و دمای محیط پس رسیدن به حد مورد نظر برق کمپرسور قطع می شود، در حالی که کولر گازی های معمولی کمپرسور حتی در صورت رسیدن دمای محیط به حد مورد نظر همچنان فعال می ماند. البته این تنها تفاوت نیست. مهمترین تفاوت کولر گازی اینورتر با معمولی عبارتست از:

چرا سرویس کولر گازی مهم است؟

چرا سرویس کولر گازی مهم است؟ همانطور که گفتیم کولرهای گازی و سیستم‌های سرمایشی عمر زیادی ندارند. اما این به معنا نیست که شما نتوانید تا آخر عمر از این دستگاه برای همیشه استفاده کنید. در واقع شما با سرویس‌های کولر گازی از خراب شدن کولر جلوگیری می‌کنید. همچنین وقتی سیستم مشکلی نداشته باشد مسلماً از امکانات دستگاه تا چندین سال می‌توانید استفاده کنید. پس با این حال باید گفت با سرویس کولر گازی شما عمر دستگاه را بیشتر می‌کنید. با این کار از خسارت‌های احتمالی که ممکن به کولر گازی وارد شود نیز جلوگیری کرده اید.

علت یخ زدگی لوله های مسی کولر گازی

علت یخ زدن کولر گازی دلایل زیادی باعث یخ زدن کولر گازی می‌شود ولی بر خلاف تصور عمومی، نوع کولر گازی (اسپلیت، پنجره ای و…) تاثیری در به وجود آمدن این مشکل ندارد. برطرف کردن مشکل یخ زدن کولر گازی اهمیت زیادی دارد زیرا در صورتی که مشکل برطرف نشود نه تنها شاهد عملکرد نامناسب دستگاه خواهید بود، بلکه دستگاه به مرور آسیب خواهد دید.

مزایای استفاده از دوربین مدار بسته

حفظ امنیت ساختمان، مهم‌ترین مزیت نصب دوربین مدار بسته مهم‌ترین مزیت نصب دوربین مدار بسته را می‌توان حفظ امنیت ساختمان‌های مسکونی و تجاری به شمار آورد. با نصب دزدگیر اماکن و دوربین مدار بسته از وقوع اتفاقات تلخ و جبران ناپذیری مانند آتش‌سوزی، سرقت، وقوع جرم و جنایت پیش‌گیری خواهید کرد. با نصب این دوربین‌ها خیال ساکنین خانه برای همیشه از سرقت و ورود سارقین به منزل راحت خواهد شد و هنگام خواب آرامش بیشتری خواهند داشت.